Ďalší "Bondovia"

- kreslený James Bond od Johna McLuskyho sa objavoval už v 50. rokoch po dobu 139 dní v anglických novinách The Daily Express
- TV Bond - Casino Royal (r.1954) - vtedy ešte v živom hodinovom vysielaní sa tu predstavil v úlohe Jamesa americký herec Barry Nelson, slávny Peter Lorre hral zloducha Le Chiffre, Linda Christian sa stala prvou "Bond Girl" (Valerie Mathis)
- James Bond Jr. - animovaný seriál o synovcovi Jamesa Bonda (začal v r. 1992)
Bondove kópie

V 50.tych rokoch sa začala priam explózia napodobením Bonda, vznikali béčkové nizkorozpočtové, ale aj kvalitné a dobré filmy, aj seriály inšpirované touto postavou. Z tých dobrých spomeniem tieto:
- The Man From Uncle (1964-68) TV seriál s Robertom Vaughnom a ?? McCallumom v hlavných úlohách - seriál inšpiroval mnoho ďalších seriálov (podielal sa na ňom aj Ian Fleming)
- James Coburn v postave Dereka Flinta v dvoch celovečerných filmoch Our Man Flint (1966) a In Like Flint (1967) - skvelé filmové paródie na Bonda
- I Spy (1965-68) - vysokorozpočtový TV-seriál odohrávajúci sa v rôznych exotických exteriéroch bol na tú dobu veľmi unikátny počin - kritici sa zhodli v tom, že je to kvalitný a inteligentný seriál. V hlavných úlohách tu hrali Robert Culp ako tennisový profík a Bill Cosby ako jeho kolega a tréner, obaja ako tajný americký agenti v prestrojení. Bill Cosby sa tak stal hviezdou s niekoľkými oceneniam Emmy a bol aj prvým černochom v hlavnej úlohe dramatického TV seriálu.
- Mission: Impossible (1966-72?) - tento TV seriál sa vyznačoval inteligentným scenárom o skupine superagentov, ktorí vždy dokázali neuveriteľným spôsobom zmiasť nepriateľa. V hlavných úlohách sme mohli vidieť Petra Gravesa, Martina Landaua, Barbaru Bain, Grega Morrisa, Leonarda Nimoya. Stal sa kultom a dočkal sa hneď niekoľkých návratov. Ako nový TV-seriál (1988 -90) a ako rovnomenný film s Tomom Cruisom v roku 1995 (r. Brian De Palma) a jeho návrat v M:I-2 v r. 2000 (r. John Woo). Filmy s Cruisom mali však minimálnu podobnosť s pôvodným seriálom.

*******Cinderella.sk*******